🇯🇵よくロールを焼きます。でも昨日の夜新しい作り方で作ってみました。この方法はもっと時間がかかりましたが、ロールがもっと美味しいです。ふわふわしサクサクし。今日の朝ご飯にこのロールを使って豆腐のサンドイッチを作らりました。半分青食べました。もう半分は明日食べたい。楽しみです😅 🇵🇱 Często piekę bułki, ale wczoraj wieczorem spróbowałem innego sposobu. Zajmuje on więcej czasu, ale bułki wyszły dużo lepsze. Puszyste i chrupiące. Dzisiaj do zdobienia śniadania użyłem jednej z nich do zrobienia kanapki z tofu. Zjadłem połowę, a drugą połowę będę miał na jutro. Ale już nie mogę się doczekać 😅 🇬🇧 I often bake rolls. But last night, I tried making them in a slighty other way. This method took more time, but the rolls became even more delicious. They are fluffy and crispy. For this morning’s breakfast, I made a tofu sandwich using these rolls. I ate half of it and I want to eat the remaining half tomorrow. Can't already wait 😅